CIVITAS SACRA ŠIBENIK

CIVITAS SACRA ŠIBENIK

Prošlu srijedu 29.09.2021., imali smo dvostruki povod za još jedan tematski razgled grada. Pored petnaestogodišnjice obljetnice postojanja naše Udruge, koju obilježavamo tijekom cijele godine, Šibenik je prošli tjedan slavio svojeg sveca zaštitnika sv. Mihovila. I naša Udruga turističkih vodiča s ponosom nosi ime sv. Mihovila.

Sandra Grgas poklonila je sugrađanima priču o nebeskom zaštitniku Šibenika, tako smo saznali kako su Šibenčani počeli štovati sv. Mihovila. Uvela nas je u svijet srednjovjekovnih bratovština koje su stoljećima čuvale i prenosile svoje običaje.

Zanimljivo je bilo slušati Sandru, pogotovo jer smo svi bili uključeni u njezinu priču - tako smo morali pratiti na koliko lokacija u gradu možemo vidjeti zaštitnika sv. Mihovila kako i dalje pozorno čuva svoj Šibenik.

Napisano 05.10.2021, autor Danijela Marinčić

Nazad